A legjobb magyar építőipari vállalatok. Együtt.
Alapítás
A Klaszter megalapításának gondolatát, a megbízható magyar építőipari vállalatokat összefogó szervezet hiánya indította el.
Az alapító tagok: a Bau Dekor Kft. tulajdonosa és ügyvezetője Kiss Péter, aki a Magyar Építői Progresszív Klaszter elnöke; Szűcs Gergely, az Akzo Nobel Zrt. vezérigazgatója, és May József az Office Art Design tulajdonosa és ügyvezetője.
Mindhárom vállalat piacvezető szerepet tölt be a saját szegmensében és működését a minőségi innovatív termékekre és szolgáltatásokra alapozza. Közös összefogásukból születtet meg a Magyar Építői Progresszív Klaszter gondolata, amelyben támogató teret nyújtanak a magyar építőipari vállalatok legjavának.
A megalakulás, és a tagok toborzása az MVÜK Építőipari Klubjának támogatásával indult el. Tóth Gábor, az MVÜK képviselője segítette az alapító tagokat abban, hogy számtalan cég portfóliójából összeállítsák a Klaszter jelenlegi tagszerkezetét, így válva MÉPK tiszteletbeli elnökségi tagjává.


Együttműködés
Hátteret biztosítva a Tagok szoros együttműködéséhez, közös projektvállalásához, és egymás ajánlásához, a Klaszter egy új platformot teremt, ahol igény és megoldás hatékony és megbízható módon jut el egymáshoz.
A Klaszter építéstechnikai és belsőépítészeti portfóliójában számos elismert vállalat szerepel. A klaszter felépítéséhez, Tagjait az építőipar minden ágazatából, kizárólag szakértő, nagy múltú, referenciaképes cégekből választja ki.
Célok
A magyar építőipar szerepét erősítve, a Klaszter célja az országban történő beruházások szerteágazó kivitelezési folyamatainak megbízható magyar vállalatokkal való lebonyolítása. A Klaszter teret biztosít a Tagoknak, hogy megerősítsék vállalati kapcsolatrendszerüket és tagtársaikkal szoros együttműködéseket alakítsanak ki.
A Tagok, a legújabb technikák előtt járva, hisznek a folyamatos fejlesztésben, a modern és innovatív megoldásokban. Szakértelmüket és tapasztalatukat közösen kamatoztatva fektetik be a jővő termékeibe.


A tagság előnyei
A Magyar Építői Progresszív Klaszter hátteret biztosít Tagjainak egy szoros együttműködésen alapuló közös projektvállaláshoz, a kapcsolatépítés megkönnyítéséhez, kapcsolati háló létrehozásához, bizalmi kapcsolat kiépítéséhez a tagszervezetek közötti „szívesség bank” működtetéséhez egy értékes, hosszútávú üzleti kapcsolat elérése érdekében.
Ezt segítik a belső workshopok, szakmai előadások szervezése
(akkreditáció esetén közös pályázás lehetősége).
Cálunk az egyedi beszállítói értéklánc létrehozása, erős stratégiai szövetségek felépítése.